درباره صنایع آکپا ایران کیش

شرکت صنایع آکپا ایران در سال 1387 در زمینی به مساحت بیش از 30 هزار متر مربع در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز احداث گردید. این شرکت با مشارکت شرکت آکپای ترکیه که در زمینه تولید پروفیل های آلومینیوم سابقه 20 ساله دارد، شروع به کار نموده و خوشبختانه در این مدت کوتاه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همکاری متخصصان خارجی و تکیه بر دانش و تجربه مدیران مجموعه خود توانسته است بیشترین حجم تولید پروفیل های اختصاصی آلومینیوم کشور را به خود اختصاص دهد.  
آکپا ایران کیش تولید کننده انواع پروفیل های اختصاصی و ترمال بریک، یراق آلات، انواع رنگ الکترو استاتیک، دکورال و آنادایز، ارائه مشاوره و راه اندازی خط تولید در و پنجره و همچنین فروش ماشین آلات ساخت در و پنجره، در سال 89 به عنوان واحد نمونه صنعتی و کارآفرین نمونه در آذربایجان شرقی شناخته شد.
این شرکت در طول فعالیت خود موفق به اخذ گواهی نامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، گواهینامه ISO 9001 - 2008 و همچنین موفق به اخذ استاندارد ملی ایران و CE اروپا شده است.
آکپا ایران کیش با ظرفیت تولید 900 تن در ماه و 10000 تن سالیانه رتبه اول تولید را به خود اختصاص داده و محصولات خود را علاوه از بازارهای داخلی به کشورهای همجوار، نظیر جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، عراق و ارمنستان صادر می کند.